Era smartfonów

We współczesnym świecie telefony stały się niemal naszą drugą ręką. Nosimy je ze sobą wszędzie, ciągle ich używamy. Niewielu z nas obecnie wyobraża sobie swoje życie bez smartfona. Smartfony zastąpiły nam bardzo wiele innych przedmiotów More »

Akcesoria do smartfonów

Nowoczesne telefony, którymi posługujemy się na co dzień nazywają się smartfony. Obecnie na rynku jest ich tak wiele, że każdy użytkownik może wybrać coś dla siebie, w zależności od potrzeb i preferencji. More »

Systemy operacyjne smartfonów

Wybór odpowiedniego smartfona to bardzo ważna decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Podstawowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest system operacyjnym. More »

Aparaty w smartfonach

W dzisiejszych czasach smartfony to telefony wielofunkcyjne, które nie służą tylko do komunikacji ze innymi. Smartfony mają wiele funkcji i mogą z powodzeniem zastąpić wiele innych przedmiotów, które powoli zaczną wychodzić z użytku. More »

Rodzaje smartfonów

Smartfony stanowią obecnie nieodłączony element naszego życia, nic więc dziwnego że jest ich tak wiele, że każdy, mniej lub bardziej doświadczony użytkownik, znajdzie coś dla siebie. Po pierwsze, należy rozróżnić dwa rodzaje smartfonów ze względu na rozmiar. More »

 

Ładowarki do smartfonów

Podstawowym akcesorium do naszego smartfona jest zawsze ładowarka. Ładowarka jest zazwyczaj załączana do opakowania, podczas kupna smartfona. Pozwala ona nam na doładowanie naszego telefonu, gdy już kończy mu się energia. Podstawową ładowarką dla smartfonów jest ta z wyjściem mini usb. Jest to tradycyjne rozwiązanie, stosowane w smartfonach już od kilku lat. Wadą jest fakt, że taką ładowarkę możemy umieścić w smartfonie tylko na jeden sposób, czasami więc musimy trochę pomęczyć się zanim trafimy do gniazda ładującego naszego smartfona.

Niebywałą nowością są za to ładowarki z wejściem usb C, które aktualnie montuje się do najnowszych modeli smartfonów. Taka ładowarka może być po pierwsze w sposób dowolny umieszczona w gnieździe ładującym ponieważ ma symetryczny kształt. Po drugie ta technologia umożliwia zastosowanie trybu szybkiego ładowania baterii smartfona. Naładowanie całej baterii zajmuje około godziny, jest to więc absolutny przełom na rynku smartfonów. Zaletą ładowarek do smartfonów jest fakt, że są one łatwo i szybko dostępne za niewielką cenę.