Era smartfonów

We współczesnym świecie telefony stały się niemal naszą drugą ręką. Nosimy je ze sobą wszędzie, ciągle ich używamy. Niewielu z nas obecnie wyobraża sobie swoje życie bez smartfona. Smartfony zastąpiły nam bardzo wiele innych przedmiotów More »

Akcesoria do smartfonów

Nowoczesne telefony, którymi posługujemy się na co dzień nazywają się smartfony. Obecnie na rynku jest ich tak wiele, że każdy użytkownik może wybrać coś dla siebie, w zależności od potrzeb i preferencji. More »

Systemy operacyjne smartfonów

Wybór odpowiedniego smartfona to bardzo ważna decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Podstawowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest system operacyjnym. More »

Aparaty w smartfonach

W dzisiejszych czasach smartfony to telefony wielofunkcyjne, które nie służą tylko do komunikacji ze innymi. Smartfony mają wiele funkcji i mogą z powodzeniem zastąpić wiele innych przedmiotów, które powoli zaczną wychodzić z użytku. More »

Rodzaje smartfonów

Smartfony stanowią obecnie nieodłączony element naszego życia, nic więc dziwnego że jest ich tak wiele, że każdy, mniej lub bardziej doświadczony użytkownik, znajdzie coś dla siebie. Po pierwsze, należy rozróżnić dwa rodzaje smartfonów ze względu na rozmiar. More »

 

Smartfony przyszłości

Tempo postępu technologicznego, które aktualnie dokonuje się na naszych oczach, jest po prostu niesamowite. Idealnym tego przykładem są smartfony, które pojawiły się na rynku dopiero kilka lat temu, a już przeszły ogromną przemianę związaną właśnie z rozwojem technologicznym. Współczesny smartfon nie wygląda już tak jak jego odpowiednik sprzed pięciu lat. Zmienił się nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także technologię zastosowane wewnątrz, a więc różnego rodzaju procesory, pamięci ram czy karty graficzne.

Patrząc na obecny wzrost na rynku smartfonów, aż strach pomyśleć co będzie działo się za kolejne pięć lat. Z nowości technologicznych, aktualnie pracuje się nad smartfonem, którego użytkownik będzie mógł wyginać w dowolną stronę i do tego będzie on bardzo cienki. Pojawiły się już pierwsze prototypy takich smartfonów i mimo że póki co wygląda to jak przyszłość, to możemy być pewni że przyszłość właśnie dzieje się na naszych oczach. Z całą pewnością w przyszłości smartfony zostaną wyposażone w jeszcze więcej funkcji, dzięki czemu będą jeszcze bardziej ułatwiały nam życie.