Era smartfonów

We współczesnym świecie telefony stały się niemal naszą drugą ręką. Nosimy je ze sobą wszędzie, ciągle ich używamy. Niewielu z nas obecnie wyobraża sobie swoje życie bez smartfona. Smartfony zastąpiły nam bardzo wiele innych przedmiotów More »

Akcesoria do smartfonów

Nowoczesne telefony, którymi posługujemy się na co dzień nazywają się smartfony. Obecnie na rynku jest ich tak wiele, że każdy użytkownik może wybrać coś dla siebie, w zależności od potrzeb i preferencji. More »

Systemy operacyjne smartfonów

Wybór odpowiedniego smartfona to bardzo ważna decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Podstawowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest system operacyjnym. More »

Aparaty w smartfonach

W dzisiejszych czasach smartfony to telefony wielofunkcyjne, które nie służą tylko do komunikacji ze innymi. Smartfony mają wiele funkcji i mogą z powodzeniem zastąpić wiele innych przedmiotów, które powoli zaczną wychodzić z użytku. More »

Rodzaje smartfonów

Smartfony stanowią obecnie nieodłączony element naszego życia, nic więc dziwnego że jest ich tak wiele, że każdy, mniej lub bardziej doświadczony użytkownik, znajdzie coś dla siebie. Po pierwsze, należy rozróżnić dwa rodzaje smartfonów ze względu na rozmiar. More »

 

Wielkość smartfonów

Jako, że cały świat dąży obecnie do minimalizacji, rynek smartfonów nie może pozostawać z tyłu. Z roku na rok produkuje się coraz to mniejsze smartfony o coraz to lepszych parametrach. Świat idzie do przodu, a z nim także technologia, której postęp ma wpływ na wygląd naszych smartfonów. Jeszcze parę lat temu na rynku bardzo mały było telefonów dotykowych, większość z nich posiadała zwykłe, fizyczne klawiatury. Przełom technologiczny jaki dokonał się na naszych oczach jest niesamowity.

Obecnie nie stawia się już na samą wielkość smartfonów i jej minimalizację, bo nie jest ona najważniejszych ich parametrem. Wręcz przeciwnie, obecny użytkownik smartfonów szuka jak największego ekranu o dobrej jakości. Na co warto zwrócić uwagę, to sama grubość smartfona, bo to ona świadczy o poziomie zaawansowania zastosowanych technologii. Bardzo cienkie, a duże smartfony są wykonane z użyciem najnowocześniejszych technologii. Obecnie pracuje się także nad smartfonami, które będziemy mogli owijać wokół naszej ręki i nosić w postaci zegarka.